Rollad me kokos
Rollad me kokos

Rollad me kokos

Kuzhint.com

Përbërësit për pete: 250 gram biskota te grimcuara 100 gram çokollatë 150 gram sheqer Qumësht 1, 5 dl Masa e bardhë: 125 gram gjalpë ose margarinë 150 gram sheqer pluhur 100 gram kokos Menyra e përgatitjes: Marrim nje ene dhe ne te hedhim sheqerin, qumështin dhe çokollatën e shkrirë ne avull.

Pastaj përbërësit tjer i përziejm mirë duke ia shtuar nje nga nje Kur te formoni masene duhur mire, ateher ne nje foli apo qese njaloni e shtrini se paku 1 cm, dhe siper e qitni masen e pregaditur me kokos dhe e filloni mbeshtjelljen ngadal duke mos e demtuar Masa e bardhë me kokos: Sheqerin pluhur dhe miellin e kokosit të kombinuar me gjalpë, e perzini mire derisa te behet krem pastaj e qet mbi kore. Mbasi ta shtrn kremin e mbështjellë ngadarl në rrole e lënë në frigorifer për të marrë formen e vet qe kur te ftohet sa me leht ta preni dhe ta servoni JU BEFTE MIRE BESOJ QE JAM SHPREH SHUME KJART !


Fjalet kyqe : embelsira  rollad  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallatë me karkaleca
Toptha me kakao
Hudhra dhe efekti i saj në qarkullimin e gjakut