Tatlia me forma nga Albana
Tatlia me forma nga Albana

Tatlia me forma nga Albana

Kuzhint.com

Gatimi i tatliave;

Ne nje ene bashkojm keto perbers;nje margarin, gjysem gote te qajit vaj, gjysem paqete kokos, dy veze, 2 luge sheqer, nje peciv dhe ne fund ia qesim edhe miellin deri sa te fomojm nje brume te trashe pastaj ia japim formen si ne foto i renditim ne tepsi dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne temperatur 190 grad

Sherbeti; ne nje tengjere qesim 3 gota uje, 4 sheqer, gjysem limoni, dhe nje sheqer vanil dhe i vendosin ne zjarre qe te vlojn

Pai te jet pjekur e ftohur tatlit ia qesim sherbetin e nxeht dhe i lem te pushojn derisa ta pine mire te terin


Fjalet kyqe : embelsira  tatlia  forma  albana  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

ORARI I GJUMIT SIPAS MOSHAVE
Bombica me kungull misiri
Revani me qershia