Domate të kuqe turshi
Domate të kuqe turshi

Domate të kuqe turshi

Kuzhint.com

Domate turshi

Hudhëra,

2 litra ujë,

1 got kripë,

1 got uthullë,

Përgatitja:

Domatet i kam pre pak me thik i kam vendos në kavanoz dhe i kam shtu kapak thelbi të hudhrës, në anën tjeter në tenxhere i kam shpraz 2 litra ujë dhe në ujë kam shtuar 1 got kripë dhe 1 got uthull dhe mandej e kom vlu ujin, mbasi osht vlu uji e kam len 10 min mbasi e kom largu prej shporetit dhe mandej e kom shpraz ujin në domate e kam mbush kavanozin me ujin e vluar.


Fjalet kyqe : turshi  domate  kuqe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kujdes, Kina ka nisur të prodhojë oriz plastik (Video)
Bukë me hudhër dhe djath
Torte me shije shume te mire nga tegatuajm