Byrekë  ne form piramide nga Gaziganja Salihu
Byrekë ne form piramide nga Gaziganja Salihu

Byrekë ne form piramide nga Gaziganja Salihu

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 pako me pete te gatshme, 600 gram mishe i bluar, 1 qepe te madhe, nje spec te kuqe dhe pasi te kaverdisen te gjitha bashk ne fund i shtoj, 2 luge shmand, si dhe erza sipas deshires

Pregaditja e recetës :

Marrim nga petet dhe i qesim nga masa me mishe dhe pastaj formojm rrole.

Keshtu veprojm me te gjitha petat dhe argjin dhe i renditim ne tepsi ne forme si ne foto i lyejm me vaj dhe e pjekim ne temperatur 200 grad.


Fjalet kyqe : brumera  byreke  form  piramide  gaziganja  salihu  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota te shpejta turke
Revani tejet e shpejt
Pogace te mbushura