Qipsa ne kushte shtepie
Qipsa ne kushte shtepie

Qipsa ne kushte shtepie

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 peta te gatshme për pite, 1filgjan vaj ulliri, kripe dhe origano, biber të kuqe, biber të zi, thelbi udhere në rende ose pluhur, 1 luge salce biberi ose domatesh

Pregaditja e recetës :

Marrim 2 peta te gatshme për pite qe ka në markete dhe i presim ne forme cipsa petet pastaj ne nje ene e pregatitim sosin për lyerje te cipsave me 1 filgjan vaj ulliri kripe, biber të kuqe, biber të zi, origano, thelbi udhere në rende ose pluhur, 1 luge salce biberi ose domatesh.

Krejt kto i perziejm dhe me sosin e fituar i lyejm mire cipsat pastaj i rendisim ne tepsi dhe për 3 -4 minutai pjekim ne furre ne 190 grad dhe pastaj jan gati (mos i leni shume ne furr se digjen).

Erezat sipas deshiris mund ta pregatiteni.

Edhe sosin e cipsave mund ta pregatitni si te deshironi.

Qipsa ne kushte shtepie te pergatitura nga Kaltrina Berisha.


Fjalet kyqe : qipsa  kushte  shtepie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pandispanj me sherbet (revani)
Torte me krem qershie
Gurabi të shpejta