Maskë për largimin e shenjave të akneve
Maskë për largimin e shenjave të akneve

Maskë për largimin e shenjave të akneve

Kuzhint.com

Të gjitha ata persona që kanë fytyrë problematike dhe me akne kanë edhe shenja të shumta në fytyrë.

Si pasojë e ngacmimit lëkura do të dëmtohet dhe për t’i larguar ato ju mund të përdorni një maskë të bërë në kushte shtëpie.

Përbërësit e kësaj maske janë: -1 lugë gjelle mjaltë -1 lugë gjelle kanellë Përgatitja: Përzieni në një tas mjaltin dhe kanellën pluhur dhe masën e përftuar aplikojeni vetëm tek shenjat që keni në fytyrë.

Kjo maskë duhet lënë të veprojë për 20-25 minuta.

Maska duhet të aplikohet çdo dy ditë.

Në vend të mjaltit mund të përdorni edhe argjil, por i vetmi ndryshim është se duhet të shtoni ujë në mënyrë që përbërësit të treten.

Lexoni me shume tek: www. living. al


Fjalet kyqe : keshilla  maske  largimin  shenjave  akneve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Hallve e bardhe
Makarona me gjoks pule,kepurdha dhe brokoli  nga  tegatuajm
Si ta zhdukim njollën nga një veshje