Pasta te mbushura  me form peshku
Pasta te mbushura me form peshku

Pasta te mbushura me form peshku

Kuzhint.com

Receta e pregaditur nga ne ;tegatuajm. com

Shume e lehte eshte per tu pregaditur ;

Ne fillim e gatuajm brumin sikur per pasta pastaj nga brumi i gatuar ndajm kuleq dhe pastaj ato i shtrijm me tollojs si ne foto, ia bejme dekorimin po si ne foto dhe i mbushe me mishe te grir te perzier me qepe te grira imet krip dhe piper dhe ia jep mishit formen si ne foto ku dhe pastaj e vendos mbi peten qe e keni prer ne forme shih ne foto.

Mbeshtjellja e petes edhe kjo behet shume leht duke e shikuar foton

Edhe dekorimi anash i peshkut behet me nje rremojs druri;shih ne foto;

Pasi te kemi perfundu me dhenjen e formesse peshkut atehet marrim nje ene dhe ne te vlojm uje me krip dhe pak vaj si per pasta dhe ne te e vendosim ngadal peshkun per tu zier duke mos e demtuar.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : anti  pasta  mbushura  form  peshku  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Urreni të mbani dietë? Fajin e kanë qelizat nervore!
Makarona me salce dhe kerpudha
Schnitzel me patate pure  dhe brokoli nga tegatuajm.com