Gjoks pule me spinaq dhe makarona
Gjoks pule me spinaq dhe makarona

Gjoks pule me spinaq dhe makarona

Kuzhint.com

Perberesit:

Nje qepe e vogel e prere imetNje luge gjelle vaj150 gr Gjoks pule250 gr Spinaq i fresket ose nga frizi60 gr MakaronaKrip, piper dhe pak muskat (mustard)

Pergaditja:

Qepen e skuqim ne vaj deri sa te zbutete pastaj ia shtojme gjoksin e pules te prere ne dy pjese.

Pjekim mishin mire nga te dy anet. Ne fund i hedhim krip, piper dhe e largojme nga zjarri. Nese perdorni spinaq nga frizi e lereni te shkrihet pastaj fergoni ne tigan me pak vaj duke i hedhur krip, piper dhe pak mustard. Makaronat i ziejme sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Mbasi te zihen i kullojme dhe i bashkojme me spinaqin. Te servohet ne pjate spari makaronat e perziera me spinaq dhe siper i vendosni mishin e skuqur.

Quelle: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : gjoks pule  makarona  spinaq  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortilla ne furre
Perime te ferguara me orize
Torte pudinge (cheesecake)