Gjelle meksikane
Gjelle meksikane

Gjelle meksikane

Kuzhint.com

Perberesit per nje person: 250 gr Patate Nje thelp hudhre Nje qepe 100 gr Mishe lope i bluar Krip, piper Speci kuqe fara 350 ml Leng supe 150 gr Domatet copa te konservuara Nje luge gjelle miser turshi Nje spec i kuq Pergaditja: Patatet i qerojme dhe i presim ne katrore 2 cm.

Thelpin e hudhres e qerojme dhe e bluajm.

Qepes ia heqim levoren dhe e presim ne katrore te vegjel.

Qepen dhe hudhren e hedhim ne tigan e i fergojme me pak vaj pastaj ia shtojme mishin e bluar.

E perzime me nje luge gjelle dhe i hedhim krip, piper dhe spec fara.

Ia shtojme edhe patatet dhe ne fund lengun e supes dhe e lem 3 minuta qe te zihen.

Pastaj ia shtojme edhe domatet, misrin dhe specin e kuq e prere ne shirite dhe te gjithen e lem qe te zihet duke ia mbyllur kapakun tiganit 7 minuta.

Te servohet gjella ne pjate duke i hedhur siper piper djeges. Burimi: http://kochen. bildderfrau. de/ Perkthimin e ka bere >>http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  gjelle  meksikane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Salate me mozzarella dhe makarona
Sallatë greke
Llokuma me djath