Salmon me perime të ziera
Salmon me perime të ziera

Salmon me perime të ziera

Kuzhint.com

Darka për sonte nga duart e arta te vajzës sime

soja sos,

majdanoz,

krypë, piper i zi,

vaj, piper i kuqë fara,

lule lakera.

Pergatitja:

Salmoni eshte i marinuar me salc soya, pak kripë sipas nevojes, piper i zi, oregano, majdanoz i fresket.

Patatet jane te ziera njehere pastaj te skuqura ne furrë me vaj, pak piper te zi, piper i kuq fara, majdanoz i fresket.

Brokoli dhe lulelakra eshte e zier.


Fjalet kyqe : gjellera  salmon  perime  ziera  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Role pule
Sallatë me fasule
Nje vakt i shijshem per ata qe jane ne dijet