Tonik per fytyre me pucrra !
Tonik per fytyre me pucrra !

Tonik per fytyre me pucrra !

Kuzhint.com

Tonik per fytyre me pucrra !Toniku shërben për të “ujitur” lëkurën, me Ph e tij natyral.

Ai zgjidhet sipas tipit të lëkurës dhe nevojave.

Sot po paraqes tonik per nje lekure me pucrra. Nevojitet: -1/2 filnxhan me majdanoz -1 filnxhan me uje te ngrohte Pergatitja: Ne nje tas vendosni majdanozin e prere ne copeza te vogla, siper shtoni ujin e ngrohte.

Lereni te ftohet me pas kryeni filtrimin.

Toniku i pergatiur duhet venosur me nje shishe boshe, ka nje arome te fresket. Aplikimi: me ane te nje pambuku te lyer me tonik majdanozi pastroni fytyren pasi ta keni lare me pare. Te mirat : Majdanozi përmban klorofil i cili ka veti anti-bakteriale, është një nga erzat me te mira per te pergatitur tonik natyral, eshte i pasur me vitamina A dhe C te cilat mbrojn qelizat e lekures.

Eshte ideal per lekure me probleme.

Majdanozi gjithashtu stimulon prodhimin e kolagjenit dhe rikthen elasticitetin ne lekure.


Fjalet kyqe : keshilla  tonik  fytyre  pucrra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallatë me  rucola dhe sheri domate
Pogaçe muffinsa
Tave Elbasani