Soda e bukes zhduk  insektet ne shtepi
Soda e bukes zhduk insektet ne shtepi

Soda e bukes zhduk insektet ne shtepi

Kuzhint.com

Shini shume insekte qe shetisin neper shtepite e juaja dhe pyesni veten se qka te beni per ti eleminu ato ;;ateher lexojeni kete artikull se kjo ide do te ju hyn ne pune te gjitheve

Çfarë ju duhet qe ti zhdukni insektet (Bubashvabet )edhe ate pa perdorime kimike

Përzierj; 2 lug e sode buke, 2 lug miell dhe 2 lug sheqer nje sasi e vogël e kësaj përzierje nga keto ju duhet qe ta shperdani ne kuzhinë ose banjë ose para hyrje të banesës.

Nje perzirje ketill eshte e thjesht por kryn funksionin e tij shume te efekshem sepse po te pyetni pse ; Sheqeri ;ai terheq insektet (bubashvabet);

pse, miell ;ai i trullos ato, ndërsa soda e bukes ben zhdukjen e tyre.

Ide interesante dhe shume e mire!

shperndaje tek te tjeret


Fjalet kyqe : keshilla  soda  bukes  zhduk  insektet  shtepi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me çokolad dhe kokos
Biskota me reqel nga tegatuajm
Sheqerpare me festek