Salmon me couscous dhe perime
Salmon me couscous dhe perime

Salmon me couscous dhe perime

Kuzhint.com

Perberesit: 200 gr Salmon filet 125 gr Couscous 1/2 Kungullesh 1/2 Patellxhan 1/2 Spec i kuq 1/2 Qep te reja Nje luge gjelle salc soja 125 ml Uje Krip dhe piper sipas deshires Pergaditja: 1.

E kriposim salmonin ne te dy anet dhe e fergojme ne tigan me pak vaj ne te dy anet. 2.

Mbushim tenxheren me uje dhe i hedhim pak krip e lem te vloj mbi zjarre pastaj e hedhim couscous dhe e lem te zihet per 5 minuta duke e perziher vazhdimisht. 3.

Perimet i pastrojme pastaj i presim ne feta te trasha pastaj i fergojme ne po te njejtin tigan ku kemi skuqur salmonin duke i hedhur edhe pak vaj.

Krejt ne fund i hedhim krip, piper, salcen soja e perzime mire duke ia shtuar edhe couscous-in dhe perimet. Te servohet salmoni ne pjate s'bashku me perimet dhe couscous-in. Burimi: http://www. womenshealth. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : gjellera  salmon  couscous  perime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

ÊMBËLSIR ME BAJAME DHE KOKOS
SALLATË ME PERIME .
Kifle të ëmbla