Sallatë me rukola dhe  avokado
Sallatë me rukola dhe avokado

Sallatë me rukola dhe avokado

Kuzhint.com

Përbërësit:

2 gota rukola të freskët,

1 avokado të prerë në feta,

3 feta djathë mocarela të freskët,

Disa gjethe borziloku të freskët,

1 lugë gjelle vaj ulliri,

1e 1/2 lugë uthull balsamik,

Një majë luge sheqer, kripë dhe piper i zi

Përgatitja:

Përzieni bashkë rukolat, avokadon, fetat e mocarelës, dhe gjethet e borzilokut.

Spërkatini me pak sheqer, dhe në fund hidhni kripën, uthullën, piperin dhe vajin e ullirit.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : sallata  sallate  rukola  avokado  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Speca te ferguar me gjizë
 Tave me oriz
Musak nga tegatuajm