Patate ne furre me shkelqim
Patate ne furre me shkelqim

Patate ne furre me shkelqim

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 kg patate, vaj, kripë, piper, uje, erza

Pregaditja e recetës :

Ndezim furren ne 250 grad, patatet i marrim i pastrojme mire i prejme ne 4 pjese secilen njelloj sikurse ne foto i hedhim ne uje i ziejm per 5 min me kripe dhe pastaj i marrim i hedhim ne nje tepsi te lyer me vaj dhe i hedhim erza dhe piper dhe i fusim ne furre per 30 minuta dhe pasi te pjeken do te mbesin me kete lloj shkelqimi sikurse ne foto.


Fjalet kyqe : gjellera  patate  furre  shkelqim  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Maske per fytyre me aspirine
Pite me hithra nga Bardhe Buçaj
Embelsire me lenge Fanta