Mish viçi në rullet
Mish viçi në rullet

Mish viçi në rullet

Kuzhint.com

"Kjo recetë është shumë e lehtë dhe nuk dështon për rulet mishi.

Nuk ju merr shumë kohë për ta gatuar, dhe është mjaft e mirë!” - Janet Caldwell Përbërësit 700 gram mish i bluar 1 ve 1 qepë e grirë 1 filxhan qumësht 1 filxhan prezlla Kripë dhe biber për shije 2 lugë supe sheqer të kaftë 2 lugë supe mustardë (senf) të pregatitur 1/3 e filxhanit ketchup Metoda e pregatitjes Të ngrohet furra në 175 gradë C. Në një enë të madhe kombinoji mishin, vezën, qepën, qumështin dhe prezllat.

Shtoja pak kripë dhe biber për të shijuar, bwje nw formë të ruletit dhe vendosi në një tigan të lyer, shumë lehtë, me vaj dhe me madhësi prej 12. 7 x 22. 86 cm. Ndaras, në një enë të vogël, kombinoji sheqerin e kaftë, mustardën dhe ketchupin.

Përziji mirë dhe derdhe mbi ruletin e mishit. Gatuaje në 175 gradë celcius për një orë. /Puhia. com/


Fjalet kyqe : gjellera  mish  viqi  rullet  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Cole slaw (salate amerikane me laker dhe karrota)
Ushqimet BIO, shtatë truket për t’i njohur
Pse është i mirë lëngu i boronicës së kuqe