Maskë antirrudhë me limon
Maskë antirrudhë me limon

Maskë antirrudhë me limon

Kuzhint.com

Maska me të verdhë vezë, ose më mirë me majonezë, është një hidratues dhe anti-rrudhë shumë i mirë.

Ajo është e përshtatshme për lëkurat e thata dhe të stresuara.

Përbërësit:

2 lugë vaj ulliri ekstra i virgjër ose shafran i Indisë,

1 lugë çaji lëng limoni,

1 e verdhë veze.

Vendosni të verdhat e vezës dhe lëngun e limonit në një tas dhe përziejini mirë.

Shtoni më pas vajin hap pas hapi.

Përziejini mirë derisa të përftohet një masë kompakte.

Këtë masë aplikojeni në fytyrë dhe lëreni të veprojë për 20 minuta.

Kjo maskë këshillohet të përdoret 1-2 herë në javë.


Fjalet kyqe : keshilla  maske  antirrudhe  limon  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle te shpejta me djath e magdanoz
Ëmbëlsirat që ju përshtaten sipas horoskopit
Embelsire me dy lloje te kremit