Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga  fytyra!
Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga fytyra!

Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga fytyra!

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

3 lugè te mesme sheqer, 3 lugè te mesme detergjent, 2lugè te mesme uji

Pregaditja e recetës :

Maskè per pastrimin e fytyres dhe heqjen e qimeve ne fytyrè :-derguar nga nje fanse anonime.

Receta 3 lugè te mesme sheqer, 3 lugè te mesme detergjent (sode per larjen e rrobave), 2 lugè te mesme uji i zien te tre perbersit ne nje gjezve te kafes deri sa te shkrihen teresisht e te behet masa e duhur e leni te ftohet pak ne feryr e qitni sa o e vaket e leni rreth 15 deri 20 min mandej e pastroni mir fetyren.

Edhe diqka mbasi te behen minutat e duhur me anè te shuplakes se duarve i lyen feryren ngadal duke perserit disa heremandej e pastron.


Fjalet kyqe : maske  pastrimin  fetyres  lalgimin  qimeve  fetyra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mposhteni gurin në fshikëzën e tëmthit
Ëmbelsirë me kajsia
>Dollem< nje gjelle nga Vlora e gatuar nga Endri Fabiola Noel