Llokuma gatuar nga Shpresë Bajrami Velići
Llokuma gatuar nga Shpresë Bajrami Velići

Llokuma gatuar nga Shpresë Bajrami Velići

Kuzhint.com

Përbersit:

• 1 kg miell

• 3 gota jogurt

• 3 vezë

• 3 luge çajit sot bukes

• 3 luge çajit krip.

Vaj per fergim

Pergaditja: Me perbersit e shenuar e ulim brumin dhe e hollojm me tholuse dhe mund ti japim cfare do forme dhe pasi te nxehet vaji i fergojme deri s ate marrin nje ngjyre te arte.

Ju beft mirë


Fjalet kyqe : llokuma  gatuar  shprese  bajrami  veli  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta vegjetariane kundër shtypjes së lartë të gjakut?
Rizoto Primavera
Pjeshka nga Shqipe Mehmeti Jusufi