Rafaelo prej patateve
Rafaelo prej patateve

Rafaelo prej patateve

Kuzhint.com

  • 2 patate të mesme (rreth 350g)
  • 250 g margarinë
  • 250g krem sheqeri
  • 300 g kokos
  • 50 g kokos per lyerje

Përgatitja:

Gatuajm patatet me lëkurë, zhvishen. i leme qe te ftohen tersisht dhe i bejme pure me një pirun.

Perziejm gjalpën (margarinen) me sheqer pluhur, shtojm puren me patate dhe prap e perziejm edhe pak dhe ne kete mas shtojm edhe kokosn dhe te gjitha bashkohen ne nje brume.

Nga brumi i pregaditur formojm toptha të vogla dhe te gjitha i rrokullisim në koko duke ia dhene formen si ne foto. /blogspot. com/


Fjalet kyqe : embelsira  rafaelo  prej  patateve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Feta krem
Tullumba
 Makarona me mishe  te bluar nga ne "Tegatuajm.com"