Keshilla per gatim: Si te ruajme ngjyren e bizeleve gjate zierjes?
Keshilla per gatim: Si te ruajme ngjyren e bizeleve gjate zierjes?

Keshilla per gatim: Si te ruajme ngjyren e bizeleve gjate zierjes?

Kuzhint.com

Bizelet nuk mund ta humbasin ngjyren e gjelber gjate zierjes nese ne uje hedhni pak sheqer.

Kjo jo vetem qe ka efekt pozitiv per ngjyren po permireson edhe shijen e bizeleve.

Një këshillë e vogël:

Mos gatuani në të njëjtën kohë ushqime, të cilat nuk shkojnë mirë me njëri-tjetrin do të ishte mëkat që ëmbëlsirat e tua me avull të enës së sipërme të kishin aromën e lakrave që gatuhen në enën e poshtme.


Fjalet kyqe : keshilla  gatim  ruajme  ngjyren  bizeleve  gjate  zierjes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Ilaçi mrekullibërës  nga rrepa e kuqe
Omletë me këpurdha dhe spinaq
Ushqimet që ndalojnë rënien e flokëve