Histori e bukur
Histori e bukur

Histori e bukur

Kuzhint.com

Lexojeni se qka po ndodhe me qiftet e soditdhe shperndajeni! Te vendosur ne banesen e vet nje qifti disa dite mbas martesës filluan qe ta vizitojn te afermit e tyre per ti uruar martesen por qifti beri nje marrveshje qe pa marr parasysh se kush eshte te dera kursesi nuk do tia hapim askujt! Ne fillim erdhën prindërit e bashkëshortit që të shikonin çiftin se si po kalojn, ata ishin shumë pranë derës.

Bashkëshorti dhe bashkëshortja e panë njëri - tjetrin ku bashkëshorti kishte dëshirë ta hapte derën, por meqënëse kishin bërë një marrëveshje ai nuk e hapi, kështu prindërit e tij ikën.

Pas pak në të njëjtën ditë erdhën prindërit e bashkësortes, ata pane sërisht njëri-tjetrin edhe përse ata kishin bërë një marrëveshje, bashkëshortja me lotët duke rrjedhur në sytë e saj, nuk mund t`ja bëj këtë prindërve të mi, dhe pas këtyre fjalëve ajo i hapi derën prindërve.

Bashkëshorti nuk tha asgjë, dhe vitet kaluan çifti u bë me 4 fëmijë dhe e pesta ishte vajzë.

Babi, planifikoi një festë shumë të madhe për ardhjen e bebes së sapolindur, dhe ai i ftoi të gjithë.

Gjatë natës gruja e pyeti, cila ishte arsyeja e një feste kaq të madhe për këtë bebe ndërkohë që ne nuk e bëmë për fëmijët e tjerë Burri thjeshtë u përgjigj, sepse ajo është e vetmja e cila do e hapë derën për mua! Sa me shume shperndajeni qe te mos deshprohen familjaret kur te ju lind nje vajz, se vajza eshte shyhereti i shtepis..............


Fjalet kyqe : keshilla  histori  bukur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle me sherbet
Mjalti nga fara e zezë, bombë për gjakun e njeriut!
Kek me karota