Torte Vanileje
Torte Vanileje

Torte Vanileje

Kuzhint.com

Torte Vanileje Nevoiten: 3Pudinga Vanileje 200gr Keksa te bluara 200gr Kokos 1margarin 200gr arra 1 Shllag 4lug sheqer 800ml qumesht Pergatitja: Pergatisim pudingat me qumshtin sheqerin dhe margarinin, e ndajm ne 3 pjes njeres pjes i hedhim keksat tjetres kokosin tjetres arrat... Ne nje tepsi katrore e qesim pjesen me keksa te paren, pastaj mbi pjesen me kokos dhe te fundit me ara e fusim ne frigorifer pastaj e zbukurojm me shllag sipas deshires. Ju beft mire...


Fjalet kyqe : embelsira  torte  vanileje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Supe me Spinaq
Mufins me arra kokosi dhe çokollatë
Toptha te mbushur me qershia