Torte me rende nga Besa Vllasaku
Torte me rende nga Besa Vllasaku

Torte me rende nga Besa Vllasaku

Kuzhint.com

Receta eshte nga Besa Vllasaku

Kjo embelsire eshte eshte e pergaditur me perbers te gjitha te gatshme: petat per kete torte jane te gateshme ndersa si dhe filli

Ne fillim vendosim peten e par ku siper qesim nje rend me fille qe e kami perzier me arra te bluara 250g te perzier me krem te vaniljes. pastaj vendosim peten e dyte ku ne siperia vendosi fillin me krem te qokollades te perzier me 150g keksa te bluara vendosim edhe peten e tret ku ne rendin tjeter per te perfunduar renditjen e petave vendosim krem vanilje te perzier me 150g lajthija te bluara dhe per fund ia vendosim edhe peten e katert.

Pasi te kemi perfundu me reditjen e tortes e dekorjm me 200g qokollad qe duhet ta shkriejm ne avull me 5 lug qumesht 3 lug vaj dhe 3 lug sheqer dhe ja vendosim siper si ne foto...

Per dekore perdorim 100 gr lajthi te coptuara.

Ju beft mire nese e gatuani!


Fjalet kyqe : embelsira  torte  kremoze  rende  besa  vllasaku  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me form shahu
Ëmbëlsirë dy ngjyrshe me krem karamel
Torte Mrekulli me një vezë