Torte e bute me çokolad
Torte e bute me çokolad

Torte e bute me çokolad

Kuzhint.com

Torte e bute me çokolad e gatuar nga Vesa Nina qe e falemenderojm per receten dhe foton qe na ka derguar

Pergaditja;

Ne fillim ne nje en qesim 1/2 margrin qe te shkrihet me 1 qokollat (millka) dhe 1 qokollat te zeze qe te dyjat nga 100 gr dhe pasi shkrihen I leni te ftofen nderkoh pergaditim brumin me 3 vez me 6 lug sheqer duke i rrahe deri sa te fryhen dhe pastaj shtohet qokollatat e shkrire dhe ne fund shtohen 2 lug kakao , 5 lug mille gjysem pecive dhe nje vanill Kete mas e qesim ne nje tepsi te shtruar me leter per pjekje dhe e pjekim ne furre te parangrohur ne 180 grad

Pasi te pjeket kekun e kthejim permbys me nje pjatanc ashtu te nxet dhe e lyejm me nutella ose krem qfare keni ku dhe me qokollat te gatshme q mund te beni disa viza per dekor siq bera une ose edhe mund ta dekoroni sipas deshires

.. ju beft mire nese e pergaditni


Fjalet kyqe : embelsira  torte  bute  qokolad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Zëvendësoni kafen e mëngjesit me leng limoni
Kanelone
Role me mishe dhe sallat