Si ti pastrojm gjygymat me keqapë!
Si ti pastrojm gjygymat me keqapë!

Si ti pastrojm gjygymat me keqapë!

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 sungjer dhe keqap, shampon dhe uje

Pregaditja e recetës :

Nje ide interesante per ti shkelqyer dhe pastruar gjygymat e qajit me keqap!!!

Merrni nje sungjer dhe keqap ferkoni gjygymat ne te gjitha anet dhe shkelqimi do te duket si ne foto ndoshta edhe pse ju duket ide teper e quditeshme por eshte vertet kursimtare dhe e mire Provone njeher mandej do ta shikoni rezultatin dhe nuk do te zhgenjeheni

Ne fund pasi ti keni ferkuar me keqap merrni vetem pak shampon te enve sa per ti shperla gjygymat dhe ne funde lani vetem me uje te zakonshem.

Edhe nje ide per pastrimin qe eshte per mbrenda: Marrim nje bardak te qajit me lenge limoni e perziejm me ujeqesim mbrenda ne gjygym dhe ashtu te vlohet pastaj te pastrohet me uje te fresket, dhe keshtu gjygymi behet si i ri brenda nga gelqerja e formuar!.


Fjalet kyqe : pastrojm  gjygymat  keqape  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bakllav me kokos
Sallate e perzier me salce kosi
Sheqerpare turke