Si te dobsohemi me leht me uthull molle?
Si te dobsohemi me leht me uthull molle?

Si te dobsohemi me leht me uthull molle?

Kuzhint.com

Uthulla e mollës mund të ndihmojë në luftën kundër kilogramëve të tepërt, dhe se konsumimi i uthullës së mollës te perzier me nje got uje paraushqimit te marr mund të ndihmojë në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak. dhe kështu lehtëson humbjen e peshës së tepërt. Konsumimi i rregullt i uthullës së mollës mund të zvogëlojë permasat e trupit, trigliceridet, dhe masën e belit. Ju sugjerojmë që personat të cilët kanë probleme me acidin në stomak, gjithsesi duhet të kërkojnë këshilla mjekësore para se të fillojnë me konsumin e përditshëm të uthullës së mollës.

Kërkoni uthull që nuk përmban më shumë se 5 për qind acid acetik për ta reduktuar rrezikun e problemeve të stomakut. Uthulla më së miri pihet në kombinim me ujë dhe duke e sheqerosur me mjalt. Uthulla e mollës nuk do t’ju ndihmojë të humbisni peshë më shpejt.

Rezultatet e para do t’i vëreni vetëm pas 3 deri 4 muaj të konsumit të përditshëm të uthullës së mollës. Si ta perdorni; Nje lug e gjelles me uthull te molles duhet tpeziet me 250 ml uje ( nese deshironi mund ti hidhni edhe mjalt)dhe keshtu te pregaditur duhet ta pini tri her ne dite pas buke. Si keshill; Nse deshironi qe ta perdorni kete diet ateher ju duhet edhe disa nga produktet ushqimore qe ti largoni si;djathin, domatet, pijet e gaziruara, te reduktohet kafeja veten 1 nje dite si dhe te gjitha turshitne veqanti lakra turshi pa uthul qe eshte e ardhur. Nese ky artikull te duket i dobishem ateher shperdajeni tek miqt e juaj.


Fjalet kyqe : keshilla  dobsohemi  leht  uthull  molle  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Speca të mbushura me ajkë apo gjizë
Embelsir skoceze e pergaditur nga tegatuajm
Erëza që bëjnë mirë për shëndetin