Shëroni dhimbjet e shpinës, nyjeve dhe këmbëve me këtë recetë t&a
Shëroni dhimbjet e shpinës, nyjeve dhe këmbëve me këtë recetë t&a

Shëroni dhimbjet e shpinës, nyjeve dhe këmbëve me këtë recetë t&a

Kuzhint.com

Nëse keni probleme me dhimbje në nyje, shpinë, këmbë ose qafë, kjo recetë është shërimi juaj!

Receta është si vijon:

-Bleni 150gr xhelatinë ushqimore në ndonjë dyqan për ta përdorur për një periudhë një-mujore. -Në mbrëmje, derdhni 5g xhelatinë (dy lugë çaji) në filxhan të mbushur deri në gjysmë me ujë të ftohtë. -Lëreni të qëndrojë deri në mëngjes jashtë frigoriferit. -Xhelatina do të bymehet dhe brenda natës do të kthehet në pelte. -Në mëngjes, pini këtë përzierje në një stomak bosh.

Ju mund t’i shtoni lëng, mjaltë ose krem kosi.

Ose në ndonjë mënyrë tjetër që ju përshtatet, transmeton Lajmi. net. -Kjo recetë u ndihmon njerëzve që kanë dhimbje në nyje, shpinë, këmbë, qafë etj.

Pas një javë përdorimi të kësaj recete, këto dhimbje pushojnë. -Kursi i trajtimit me këtë recetë është një muaj.

Përsëriteni prapë pas gjashtë muajve.

Kjo është mënyra më e mirë për të rivendosur nyjet në vendin e vet.

Shumë njerëz nuk e besojnë se kjo recetë mund t’u ndihmojë.

Ilaçet e shtrenjta kimike janë e vetmja zgjidhje për disa, dhe kështu kjo metodë ‘primitive’ dhe e lehtë nuk u ngjallë shumë besim atyre.

Por, pasi ta provoni do të mahniteni me aftësinë e kësaj recete për të shëruar dhimbjet. Pse është xhelatina aq e dobishme për nyjet?Xhelatina ka efekt pozitiv në fibrat e brendshme dhe enë të gjakut, transmeton Lajmi. net. Ka dy aminoacide: prolinën dhe hidrosiprolinën, të cilat kanë efekt pozitiv në shërimin e indeve lidhore.

Xhelatina është në gjendje që të rritë rritjen dhe shtrirjen e indeve lidhës, që është shumë e rëndësishme në nyjet e sëmura.

Xhelatina është një produkt i dobishëm për cilësi të jashtëzakonshme shëruese:-Forcon nyjet dhe muskujt e zemrës-Përmirëson metabolizmin-Rritë aftësinë mendore-Ruan gjendjen e shëndetshme të lëkurës-U jep elasticitet dhe fuqi ligamenteve-Parandalon zhvillimin e osteoporozës dhe osteoartritit-Çon në përmirësim dhe rritje të strukturës së flokëve dhe thonjve


Fjalet kyqe : keshilla  sheroni  dhimbjet  shpines  nyjeve  kembeve  kete  recete  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Aknet
Pogaçe te vogla ( brumi me patate) nga Kaltrina Berisha
Gurabija me portokallë