Topli Prizreni(kuleq)
Topli Prizreni(kuleq)

Topli Prizreni(kuleq)

Kuzhint.com

Topli prizreni te gatuara nga Ledion Stars.

Perbersit:

  • 0. 5 qumesht
  • 2veze
  • 1fıngjanvaj
  • 1 lug mesme sheqer
  • 2vogla kryp
  • kvasac(maja)
  • mille sa te zihet brumi si bukes

Gatimi:

Nga perbersit e me siperm zem nje brume si te bukes dhe pastaj e lem qe te vjen per 1 ore dhe pastaj nga brumi i ardhur ndajm kuleqe te mesme dhe kuleq te vogel dhei hapim me tollojs i lyejm me vaj ne mes i qesim gjiz dhe palohet si zarf lyjet me kuqen e ves susam lihet me ardhe edhe 20 mın dhe pjeken ne temperatur 200 grad.

shiko foton per ecurin e palosjes


Fjalet kyqe : brumera  topli  prizreni  kuleq  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Fajitas me mish pule
Role me krem vanilje
Pogaqe te vogla me djathe