Salce me domate dhe ullinje
Salce me domate dhe ullinje

Salce me domate dhe ullinje

Kuzhint.com

Perberesit:

3 Thelpi hudhre, 30 gr Domate, 2 Luge gjelle vaj ulliri, 200 ml Leng supe me shije perimesh,

75 gr Ullinje te zi, 2 Luge gjelle borzilok i fresket i prere imet,

Pergaditja:

Hudhren e qerojme dhe e presim shume imet.

Domatet i presim ne copa te vogla.

Nxehim vajin ne tigan dhe e fergojme pak hudhren.

Ia shtojme domatet dhe lengun e supes dhe e lem te zihet 10 minuta.

Ia shtojme ne fund ullinjet e zi te prere dhe borzilokun.

Salca te servohet ne pjate me shpageta te ziera.


Fjalet kyqe : Hudhre  borzilok  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Briosh (Brioche)
22 ushqimet që u ndihmojnë të bini nga pesha në verë
Mufinss te njelmet