Salat me couscous dhe salce jogurti
Salat me couscous dhe salce jogurti

Salat me couscous dhe salce jogurti

Kuzhint.com

Perberesit: 500 gr Couscous 1 Spec i kuqe 1 Spec i verdh 1 Spec i gjelber 1 Kastravec 1 Qep 300 gr Djathe sharri 2 Domate 500 gr Jogurt 2 Limona Kripe dhe piper Ereza te fresketa Majdanoz Pergaditja: Couscous-in e hedhim ne 300 ml uje te ftohet te zbutet pastaj te pergaditet sipas udhezimeve qe shenojne ne paka. Specat, domatet, qepen, kastravecin dhe djathin i presim ne katrore te vegjel pastaj i perzime me couscous-in e zier dhe i hedhim majdanoz te prere imet. Per salcen marrim jogurtin e perzime me lengun e limonave i hedhim krip, piper dhe erezat e fresketa nese deshironi mundeni ti hedhni edhe pluhur hudhre. Salcen e pergaditur e qesim te couscous dhe e perzime tere salaten deri sa te bashkohen mire perbersit me salcen.


Fjalet kyqe : sallata  salat  couscous  salce  jogurti  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Kifle me  nutella dhe arra
Rolad me kokos dhe banane nga tegatuajm
Torte me arra