Revani me kos
Revani me kos

Revani me kos

Kuzhint.com

Perbersit; - 1 got kos natyral - 2 gota miell - 1 filxhan miell misri -1 filxhan sheqer - 1 filxhan vaj - 4 vezë -1 peciv Per sherbetin duhet - 3 gota sheqer - 4 gota ujë - Gjysma një limon Pergaditja e sherbetit; Me nje tengjer qesim ujin, sheqerin, dhe lengun e limonit perzihet mir dhe.

E lejm qe te vloj per 15 min, Per gatimin e ravanis; Ne nje ene fillojm ti perzim vezet me sheqer i rrahim mire, dhe ja qesim me rradhe perbersit tjerat duke mbaruar nga peciva e qesim ne tepsi te lyer me gjap dhe e pjekim ne furre te nxeht ne 150 � per 1 ore deri te kuqet mire, sa te pjeket e jekim prej furre dhe pritet ne furmen e deshiruar pastaj ia shtojm sherbetin e vakt qe ta fryetarovania mire, dhe ne fund qesim pak kokos per dekorim qe te ket shije ma te mire Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  revani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sushi--receta se si pergaditet
Trileçe me  kokos
 Patëllxhan të zi rolle të mbushur