Pite me pet te gatshme
Pite me pet te gatshme

Pite me pet te gatshme

Kuzhint.com

Per pergaditje te ksaj pite perbersit jane keta: 1kg peta te gatshme, 1kg kos, 100 ml vaj, 5 veze, krip nje luge e ushqimit Se pari i rrahim vezet pastaj shtoim kripen vajin dhe ne funde kosin pasi pergaditet masa i marim petet e gatshme nga dy nga du i lyme me kete mas e ne tepsin e lyer me vaj i palosim ne forme rrethi pasi te perfundoim se paluari petet i presim ne form trekendeshit dhe me masen e mbetur e lym persipri dhe e pjekim 30 min ne temperaturen 200grade behet shum e shishme ju befte mire nese e pergaditni Pergaditur nga:Krenarja


Fjalet kyqe : brumera  pite  gatshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Makaroni pule  me makarona
Shëroni dhimbjet e shpinës, nyjeve dhe këmbëve me këtë recetë t&a
Pice shtepie nga Lulja LA