Mask për themra te qara
Mask për themra te qara

Mask për themra te qara

Kuzhint.com

Merrni nje banane dhe ia largojm levorem ku pastaj e prejm ne copa dhe e shtypim mire ne nje ene. Pasi te kemi shtyp mire bananen ateher marrim nga kjo maske dhe me duar e vendosim duke e ferkuar mire themrat (ku para se te bejm vendosjen e maskes me bananen te shtypur kembet duhen te jen te pasterta ). Pasi ta aplikoni kete maskë e leni ashtu te qendroj vetem per 15 minuta pastaj i shperlani kembet mire me uje te vaket dhe menjeher i mbathni qorapat. Kjo maske me banane aplikohe te perdoret per qdo dite nese kembet jan shume te demtuara. Lexoje dhe shperndaje sepse i hyne ne pune dikujt!


Fjalet kyqe : keshilla  mask  themra  qara  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me karamel, çokolate dhe kikirika
Arrëmyshk ose arrë muskat si frut
Torteza (keke)me qershia