KREM HIDRATUES PËR FYTYRË DHE TRUP
KREM HIDRATUES PËR FYTYRË DHE TRUP

KREM HIDRATUES PËR FYTYRË DHE TRUP

Kuzhint.com

Kur dy përbërës magjikë përzihen me njëri-tjetrin, efekti është gjithmonë i garantuar.

Në qoftë se e keni bezdi të përgatisni tjetër krem për fytyrë dhe tjetër për trup, atëherë, përgatisni recetën e mëposhtme.

Përbërësit:

30 ml xhel aloe vera (organik),

20 ml vaj bajame (cilësor),

Përgatija:

Në një tas përzieni së bashku dy përbërësit e mësipërm.

Pastaj, përhapeni në fytyrë dhe të gjithë trupin si gjinj, krahë, kofshë, të pasme dhe lereni të veprojë përgjatë gjithë natës.

Për efekte sa më të mira e të sigurta, përsëriteni çdo ditë.

Mos e aplikoni gjatë orëve të ditës, pasi vaji i bajames, i cili përmban shumë vitaminë E, në përputhje me rrezet e diellit krijon njolla lëkure.


Fjalet kyqe : keshilla  krem  hidratues  fytyre  trup  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte nga pandispanja zeber
Byrekë ne forme lule
Supë me fide dhe spinaqë