Kifle te prera
Kifle te prera

Kifle te prera

Kuzhint.com

Perberesit: *3 veze *3 luge sheqer *200 gr gjalp *1 gote qumesht *700 gr miell ose sipas nevojes dhe 2 lug maja Pergatitja: Per mbushje mund te perdorni nutella ose qfar te deshironi Nga perbersit e me siperm bejme brumin dhe e leme te vij per afersisht 1 ore. Pasi brumi eshte gati e ndajme ne dy gjysema brumin dhe bejm nje rreth dhe fillojme duke e prer qe te bejme kiflet dhe ate duke i vendos qokollad ne mes Pasi te kemi perfundu me te gjithe brumin sipe i lyejm me te verdhen e vezes dhe i leme qe te vijne edhe pak deri sa te ngrohet furra.

Ngrohim furren ne temp.. 180 grad C dhe i pjekim per 30 min...


Fjalet kyqe : brumera  kifle  prera  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Fileto merluci e freskët
Torte me arra
Pite me pete te gateshme