Katrore me çokolate dhe bajame
Katrore me çokolate dhe bajame

Katrore me çokolate dhe bajame

Kuzhint.com

Perberesit:

6 vezë, 250 gr Gjalpë,

250 gr Sheqer,

100 gr Miellë,

250 gr Bajame te bluara,

250 gr Cokolate e grryer ne rende,

Nje luge qaji kanellë,

200 gr Cokolate te shkrire me 100 ml ajke,

Bajame per dekorim.

Pergaditja:

Rrahim me mikser vezet, sheqerin dhe gjalpin. pastaj ia shtojme miellin, bajamet e bluara, cokolaten e grryer ne rende, kanellen.

Perziejme masen mire dhe e derdhim ne tepsi katrore te lyer me gjalp.

Te pjeket torta ne temperatur 180 Grad 25 minuta.

Pasi te pjeket torta e presim ne katrore 4x4 cm pastaj e lem te ftohet.

Secilin katrore e lyejme siper me cokolate te shkrire dhe siper ia vendosim nga nje cope bajam. chefkoch. de


Fjalet kyqe : kanell  cokolate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pas kësaj ju kurrë më nuk do të hedhni fundërrinën e kafesë
Pasta e dhëmbeve Colgate me perberje toksike
Ëmbelsirë me pjes dhe me petë të gateshme