Fileto pule te ferguara
Fileto pule te ferguara

Fileto pule te ferguara

Kuzhint.com

Fileto pule te ferguara nga Xhulieta Aliu

  • 600 g fileto pule
  • 2 qepe mesatare
  • 1 luge gjelle gjalpe
  • Pak pana
  • Piper te zi,
  • krip

Pergaditja :

Marrim qepet dhe i grijme holle dhe me pas i kavrdisim me gjalp derisa te marin ngjyre floriri me pas vendosim fileton e pastruar te cilen e kemi rrahur me pare derisa te skuqet nga te dyja anet e shuajme me pana i hellim pak krip, piper te zi dhe e lejme ne zjarre derisa te behet lengu i mishit nje trup me panen nese deshironi mund ti hidheni dhe pak uje

Ju beft mire


Fjalet kyqe : gjellera  fileto  pule  ferguara  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Shërojini kërpudhat në thonjtë tuaj
Torte me keksa dhe krem karamel
Kek me tre ngjyra