Brownie i mbushur me kokos
Brownie i mbushur me kokos

Brownie i mbushur me kokos

Kuzhint.com

Perberesit: Nje pako miell i gateshem i perzier per brownie Per mbushjen ju duhen: 25o gr Gjize Nje e verdhe e vezes Gjysem luge qaji krip 3/4 Gote kokos Pergaditja: Furren e nxehim ne 175 Grad.

Lyejme tepsin me vaj. Miellin e perzier per brownie e pergadisim sipas udhezimeve qe shenojne ne pako. Per mbushjen hedhim te gjithe perberesit nje ne ene dhe i perzime me tel kuzhine. Derdhim gjysmen e brumin ne tepsi pastaj me luge hedhim siper brumit kremin e pergaditur me kokos dhe ne fund e mbulojme me brumin e mbetur. Torta duhet te pjeket 45-55 minuta. Burimi: http://vanillakitchen. blogspot. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : embelsira  brownie  mbushur  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Hiqni puçërrat dhe rrudhat nga fytyra me këtë kremë
Ilaç tradicional për astmë, bronkit, kollë dhe mushkëri
Buka e zezë nga mielli integral më e mirë për fëmijët