Biskota te ngritura
Biskota te ngritura

Biskota te ngritura

Kuzhint.com

PËRBËRËSIT: 3 gota të ujit miell 1vPluhur per pjekje 1 luge mesme sheqer 1 luge te mesme kripë 3/4 filxhan gjalpë Qumësht 1 filxhan Pergaditja: Ne nje ene te thelle sitmi miellin dhe en te hedhim peciven gjalpin ne temperatur te dhomes dhe perbersit e tjer dhe i perziejm me mikser derisa brumi te formesohet mos teharrojme sipas deshires mund ti hedhim edhe miell kokosi.

Masen e shtrime me pic dhe me nje gote ose forme te rrumbullaket bejme biskotat dhe i rendisim ne nje leter kuzhine te vere ne tepsi i lyejm me gjalp siper dhe i fusim ne furre per 20 min ne 180 grad. Ju befte mire...


Fjalet kyqe : brumera  biskota  ngritura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaçe ne form te lules
Torte me banane
Ajvarë  i përgaditur nga Ema Emily