Zupa  (pudinge)
Zupa (pudinge)

Zupa (pudinge)

Kuzhint.com

Zupa te pergaditura nga Elona

1L qumeshte 1 gote sheqer 1 qese puding.

Per dekorim;

biskota dhe arra

PERGATITJA : vlojm qumeshtin ne fillim dhe pasi e kemi tretur me pak qumesht pudingun ja hedhim tek qumeshti i vluar i hedhim edhe sheqerin dhe e lem te zije per 3 minuta duke e perzier vazhdimisht qe mos te na ngjitet

Pastaj marrim nga masa dhe i hedhim neper tasa dhe ne fund e dekorojm si ne foto Ju beft mire


Fjalet kyqe : embelsira  zupa  pudinge  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si ta shtrojm tryezen ne rast festash.
10 aplikimet çudibërëse të sodës bikarbon
Perpeqi :pite shumë e pëlqyer