Zbutes ne kushte shtepiake
Zbutes ne kushte shtepiake

Zbutes ne kushte shtepiake

Kuzhint.com

Zbutes, lirë dhe të sigurtë: Bëni vet zbutsin tuaj natyrore!

Për të gjithë dashamirët ju propozojë një tjetër mundësi interesante - që të krijojnivet ne kushte shtepiake një zbutës natyral.

Ekzistojnë variante të ndryshme per të bërë ate, por kjo është për mendimin tim një nga më të mirët.

Unë e kam provuar atë, tani e përdor vazhdimisht dhe ju rekomandoj më ngrohtësisht ta perdorni.

Kjo është recetë për ju.

100 gram sode buke,

150 ml të ujit të nxehtë,

800 ml uthull të alkoolit (mundet edhe e mollës),

Vajra esenciale (sipas shijes),

Pergatitja:

Kombinoje me ujë dhe uthull dhe ngadalë shtoni sode buke, duke e perzier ne menyr të vazhdueshme.

Prisni për përfundimin e reagimit, e cila mund të jetë shumë e turbullt.

Kjo është arsyeja pse unë ju rekomandoj që të ket përzierje të gjithë përbërësit në një ene të madhe.

Tani masen e përzier qiteni në nje enë tjeter, ku ju mbani zbutsin tuaj.

Në rastin tim ishte një shishe e zbrazët e shampos.

Shtoni disa pika vaj esencial sipas deshires tuaj, mbyllni kapakun dhe përzierje mirë.

Zbutsi juaj natyrore është e gati!

Ju për shembull mund te përdorin një kombinim si ate të limon + livando ose pemë çaji + eukalipt.

Një kombinim i shkëlqyer.

Por çdo gjë është një çështje e shijes tuaj.

Kombinimi im më pëlqen, se ka erë të freskët, të këndshme dhe të natyrshme.

Ne rroba është me të vërtetë i butë në të prekurndhe shume aromatik.

Para çdo përdorimi shishen me zbutes lekunde me një tronditje të vogël para se ta qitnine uje per larje.


Fjalet kyqe : keshilla  zbutes  kushte  shtepiake  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër
-Torte me limon -
Shtrumfeta nga Besnik Sadije Junuzi