Vidim me sheqer gatuar ne furre
Vidim me sheqer gatuar ne furre

Vidim me sheqer gatuar ne furre

Kuzhint.com

Përbërësit:

  • 1kg copëza kungulli
  • 200 gr sheqer
  • 2 dcl ujë
  • 200gr arra

Përgatitja:Kungullin e misirit- vidim- hotin si i thonë në disa anë te vendit tonë e qërojme dhe e presim ne copëza të cilat i rendisim ne nje tave dhe ne te hedhim 2 dcl uje dhe siper vidimit hedhim sheqerin dhe e leme ne furre ne twm 200 grad per 30 min pasi te gatuahet e largojme nga furra dhe e sherbejme duke i hedhur siper arra te grimcuara.


Fjalet kyqe : embelsira  vidim  sheqer  gatuar  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kollpite me spinaq me petë të gatshme
Torte me qokollad
Pogaçe me miell misri te derguara nga nje fanse e faqes