Veze te ferguara me domate
Veze te ferguara me domate

Veze te ferguara me domate

Kuzhint.com

Perberesit: 6 Veze 2 Domate 1 Qepe e njom e vogel 180 gram Djathe Krip dhe piper Pak piper te kuq 3 Luge gjalp Pergaditja: Vezet me pak uje i rrahim mire me mikser pastaj i hedhim piper dhe krip.

Domatet dhe qepen e presim ne katror te vegjel.

Presim edhe djathin ne kube te vegjel. Hedhim gjalpin ne tigan e lem te nxehet dhe i fergojme se pari qepen pastaj ia shtojme edhe domatet dhe i lem 2 minuta te fergohen.

Shtojme edhe djathin dhe i perzime ngadal e me kujdes dhe menjehere ia hedhim vezet.

I lem te fergohen ne temperatur te mesme per 5 minuta.

Te servohen vezet e ferguara me domate dhe djathe ne pjate dhe te sperkaten siper me pak piper te kuq.


Fjalet kyqe : gjellera  veze  ferguara  domate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte me perime ne furrë nga tegatuajm
Torte pa veze
Higjiena ushqimore- rregullat për t’u mbajtur mend