VAJ KOKOSI DHE MJALTE PER KOLLEN
VAJ KOKOSI DHE MJALTE PER KOLLEN

VAJ KOKOSI DHE MJALTE PER KOLLEN

Kuzhint.com

Kollitja është diçka trupi ka nevojë për ta bërë për të pastruar pasazhet e mëdha nga sekrecionet irrituese mikrobet dhe grimcat e huaja.

Pa kollë organet tona do të bëheshin viktima të një numri të madh të sëmundjeve ajrore.

Por kollitja eshte e bezdisshme dhe mund të bëhet edhe e dhimbshme. Ilacet e farmacise përmbajnë kimikate që vetem e maskojne problemin dhe mund të kene një efekt të tmerrshem mbi punen e zemrës. Këtu është diçka që në të vërtetë do t'ju bëjë mirë për trupin tuaj, si dhe trajtimin e simptomave të kolles tuaj. Përbërësit: 50ml e vajit te kokosit 50 mg mjaltë të papërpunuara organike Pak kanellë (ceylon) Metoda: Perzieni mire vajin e kokosit derisa ai është i bute dhe i lehtë, ngadalë bashkoni mjaltin për të formuar një pure te trashë.

Shtoni kanellën dhe perzijeni prap, hidhini në një tabaka kubike akulli.

Vendos tabakane në frigorifer për 30 minuta.

Pas kesaj hidhini kubet ne nje kavanoz dhe mbajini ne frigorifer për deri në 2 muaj.

Përdorni çdo ditë nga nje.


Fjalet kyqe : keshilla  kokosi  mjalte  kollen  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Vetite e domateve?
Kroasan (kifle)
Dobitë e vajit të hithrave