Tortilla ne furre
Tortilla ne furre

Tortilla ne furre

Kuzhint.com

përbërësit

4 Pet te gatshme te pjekura mesatarisht

150 gram mish pule (gatuar ose e pjekur)

1 filxhan djathë ne rende

2 lugë krem kosi (Shmand)

3 lugë gjalpë

kripë dhe piper

përgatitje: Pulen e zier ose te pjekur e preme ne kube dhe en te shtojme djathin dhe ajken e kosit i perziejm dhe ia shtojme kripen dhe piperin pastaj ia shtojme edhe 3 luge gjalpe marrim petat dhe i shtrojme me kete perberje dhe i palojm njelloj sikurse ne foto dhe i vendosim ne nje tepsi te lyer me gjalp duke i pjekur per 10 min ne 200 grad.


Fjalet kyqe : brumera  tortilla  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaqe te vogla nga Buqe Ferizi
Hudhra dhe efekti i saj në qarkullimin e gjakut
Reçel nga mjedrat