Torte per nje  dite te veqant
Torte per nje dite te veqant

Torte per nje dite te veqant

Kuzhint.com

Perbersit; 3Pudinga Vanileje 200gr Keksa te bluara 200gr Kokos 1margarin 200gr arra 1 Shllag 4lug sheqer 800ml qumesht Per dekorim; Ajke e embel (oplla)dhe qokollad te zeze te shkrir ne avull. Pergatitja: Pergatisim pudingat me qumshtin sheqerin dhe margarinin, e ndajm ne 3 pjes njeres pjes i hedhim keksat tjetres kokosin tjetres arrat... Ne nje tepsi katrore e qesim pjesen me keksa te paren, pastaj mbi pjesen me kokos dhe te fundit me ara e fusim ne frigorifer pastaj e zbukurojm me kremin dhe qokollad si ne foto sepse duket mjaft e bukur per nje ditelindje! Ju beft mire...


Fjalet kyqe : embelsira  torte  dite  veqant  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte tiramisu me pjeshka
Aknet
Si ti pastrojm gjygymat me keqapë!