Torte me qokollad dhe kokos
Torte me qokollad dhe kokos

Torte me qokollad dhe kokos

Kuzhint.com

Per pandispanjen; 5 vez. 75g miell. Pak krip. 50 g nisheshte 1 sheqer vanilie Per mbushje dhe dekor; 400ml qokollat 50 ml pana. 100 gr arre kokosi Pregaditja; Tundim vezet me sheqer derisa te formohet nje shkum e mire pastaj hedhim te gjith perbersit ne vezet e rrahura dhe I perziem mire te gjith perbersit. E hedhim masen e pregaditur ne tepsi per embelsira edhe e pjekim ne temperatur 180 g per 25 minuta. Kremi; Per qokollaten 400 ml qokollat te shkrir e rrohim me mikser dhe ia shtojm edhe kremin pana. Pandispanja e presim ne dy pjes dhe e mbushim ne mes te dy petave me nje pjes te kremit te rrahur dhe me pjesen tjeter te mbetur bejm zbukurimin siper tortes dhe e dekorojm me arra kokosi si ne foto ose sipas deshires.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  qokollad  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

kifle me perime
Patate dhe kofsha te ferguara ne tigan
Keshilla per gatim: Si ta ruajme gjate mishin te fresket?