Torte me make  nga Rejhane Memeti
Torte me make nga Rejhane Memeti

Torte me make nga Rejhane Memeti

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

3 vez dhe 1 peciv, 15 luge sheqer, 15 luge qumsht., 5 luge vaj., 3 luge mak, .2 luge griz., 20 luge mille

Pregaditja e recetës :

Ne fillim 3 vez i rrahim me 15 luge sheqer pastaj ia shtojm 15 luge qumsht. , 5 luge vaj. , 3 luge mak,. 2 luge griz. , 20 luge mille, dhe 1 peciv, dhe i perziejm mire dhe masen e fituar e qesim ne tepsi dhe e pjekim ne 190 grad.

Nderkoh 2 pudinka vanillje me gjysem iitre qumsht 5 lug sheqer i ziejm ne nje tengjere dhe e lem qe te ftohet pastaj pasi te pjeket torta ia qesim siper dhe per zbukurim qokollade per gatim.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  make  rejhane  memeti  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsira  me pudinge  nga Lulja La
 Patëllxhan të zi rolle të mbushur
Ilaçi popullor kundër reumës