Torte me krem vanilje
Torte me krem vanilje

Torte me krem vanilje

Kuzhint.com

Nevoiten: 6 vez 6 lug sheqer 6 lug miell 3 lug kakao 1 pecivo Fillet 2 pudinga vanilje( pregaditet sipas udhezmeve ne pako) 1vanil me 100gr margarin 1 puding me qokolad (pregaditet sipas udhezmeve ne pako) Pergatisim pandispanjen; Marim vezet i ndajm te bardhen dhe te kuqen i tundimme mikser te bardhat me sheqerin mbasi shkumohet ia shtojm te kuqt dhe i perzijm ja shtojm miellin me kakaon dhe pecivon dhe i perziejm me tel kuzhie ngadal e qesim ne tepsi per tu pjekur afro 20 minuta ne temperatur 150-180 grad. Pasi te pjeket ja bejm disa vrima si ne foto dhe pastaj e marim pudingen e vaniles qe e pergatisim ja shtojm edhe 100 gr margarin dhe ja qesem mbi pandispanj e fusim ne furr per 5minuta dhe krejt ne fund ja qesim edhepudingun e qokolades dhe keshtu lihet te ftohet ne frigorifer dhe e dekorojm me copa qokollade.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  krem  vanilje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me çokolate,jogurt,ajke dhe kokos
Rafaelo prej patateve
Bombica(toptha) te mbushura me rrushe te that dhe puding